Spotkanie 23.03.2017

Foto: ZZMK

Zachęcone informacjami o poprawiającej się sytuacji finansowej PKP CARGO S.A. (wyniki za 2016 rok pozytywnie wpłynęły na notowania spółki na giełdzie, jej akcje systematycznie rosną) oraz w związku z opublikowanymi w mediach danymi dotyczącymi ogromnych zarobków byłego i obecnego Zarządu Spółki, Związki Zawodowe będące Sygnatariuszami Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy upomniały się o podwyĹźki dla pracowników spółki. Spotkanie w jej siedzibie w Warszawie, w dniu 23 marca zaowocowało wystosowanniem pisma do Zarządu PKP CARGO S.A., w którym domagają się wdroĹźenia od 01 maja 2017 roku podwyĹźki płac w wysokości 340 zł do wynagrodzenia zasadniczego przeciętnie na jednego zatrudnionego. W razie niespełnienia powyĹźszego, podpisane pod żądaniem Związki Zawodowe grożą wszczęciem sporu zbiorowego.

Pełny tekst żądania poniżej:

dania pacowe 23.03.2017