Piotr Duda pozostanie przewodniczącym „Solidarności”. Na kolejną kadencję wybrali go w czwartek uczestnicy odbywającego się w Częstochowie XXIX Krajowego Zjazdu Delegatów Związku.

Piotr Duda

Dotychczasowy szef „Solidarności" nie miał kontrkandydatów. Jego kandydaturę w tegorocznych wyborach zgłosił szef śląsko-dąbrowskich struktur Związku Dominik Kolorz. W tajnym głosowaniu poparło go 248 spośród 267 głosujących. Będzie to juĹź trzecia kadencja Piotra Dudy, który jest szefem Komisji Krajowej „Solidarności” od ośmiu lat. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy zjazdu skandowali „Piotrek Duda”, odśpiewali teĹź przewodniczącemu „Sto lat". Jestem bardzo wzruszony - powiedział Duda - Delegaci, obdarzając mnie takim zaufaniem pokazali, Ĺźe ta kadencja, która za nami, była dobrą nie tylko dla mnie. Ja sam nic nie znaczę, wszyscy związkowcy, wszyscy delegaci tworzymy jedną wspaniała rodzinę Solidarności. Sam Piotr Duda nic by nie zrobił, nic nie znaczy, jestem tylko wybrany jako szef komisji krajowej - powiedział po wyborze Duda.

Gratulujemy Piotrze i Ĺźyczymy owocnej pracy dla dobra ludzi pracy!