Rok 2020 to 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

31 sierpnia 2019 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas uroczystości obchodów 39. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, młodzież, która otrzymała stypendia „Solidarności” uroczyście odsłoniła logo na 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”.
Jego autorem jest pan Wojciech Korkuć, który zajmuje się projektowaniem plakatów, ilustracją prasową i identyfikacją wizualną.
- Można wymieniać bardzo wiele wyróżnień, które otrzymywał Wojciech Korkuć w Polsce, w Stanach Zjednoczonych, a nawet Japonii. Logo jest proste, ale przede wszystkim skromne, jak Solidarność – powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”, odsłaniając logo.

Logo 40-lecia Związku, będzie widoczne przez cały 2020 rok na stronie internetowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Centrali PKP CARGO S.A.

K. Cieślak

Uwaga: